Пам'ятка для учнів

09.03.2018

Це дуже важливо! 

  • Допомагай товаришеві, не очікуючи, коли тебе попросять; допомагай, коли бачиш, що твоєї допомоги потребують інші.
  • Поважай старших! Поважай не тільки вчителів, батьків, а й усіх людей. Пам'ятай: кожен дорослий гідний поваги як трудівник, як людина. Не засмучуй дорослих своїми поганими вчинками.
  • Навчайся та працюй на совість. Не дозволяй собі лінуватися, не чекай, коли тебе змусять готувати уроки, примушуй себе сам.
  • Щодня роби хоча б одну добру справу. Будь чуйним: заспокой малюка, який плаче; пограйся з молодшим братом, сестрою; за невдачі підтримай товариша; допоможи мамі готувати обід або прибрати кімнату; переведи через перехрестя людину, яка потребує допомоги; допоможи людині похилого віку донести сумку з продуктами до житла; зроби закупівлю продуктів для інваліда.
  • Відпочивай і розважайся розумно, не заважаючи іншим працювати та відпочивати. Гуляючи містом, не галасуй, не кидай каміння, не зривай квіти, будь стриманим. Учись грати з товаришами, підкорятися загальним правилам гри.

Це можуть усі, це можеш і ти!

  1. Рано лягати спати і рано прокидатися.
  2. Мати багато товаришів і серед них обов'язково - вірного друга.
  3. Займатися цікавими для себе справами тоді, коли виконано основну роботу.
  4. Забувати образи, але пам'ятати, коли й за що ти образив іншого сам.
  5. Не опускати руки перед труднощами. Якщо бути наполегливим - усе вдасться!

Без цього не можна вважатися людиною!

  • Цілеспрямованість - основна риса характеру. Обрати мету життя потрібно так, щоб бути корисним для інших людей, розвинути свої сили й здібності, щоб совість була чистою, а поведінка - гідною.
  • Працелюбність - передумова будь-якого успіху в житті. Лінощі - причина усіх негараздів.
  • Мужність - це вміння жити за сумлінням, говорити правду в очі, не боятися труднощів і зла. Це вміння за необхідності пожертвувати своїми інтересами заради інших людей.
  • Вимогливість до себе й самокритичність - це шлях пізнання себе й умова самоповаги. Право вимагати від інших має той, хто вимогливий до себе.
  • Людяність, співчуття, милосердя, взаєморозуміння, вміння прийти на допомогу всім, хто цього потребує. Без цієї риси людина не здатна ані на дружбу, ані на справжнє кохання. нетерпимість до всього негативного в собі. Недоліки - мої найлютіші вороги.

Інтернет - не розкіш, а спосіб навчання
(Cучасна школярська мудрість)

Бажаєш здобути освіту? Інтернет надає необмежені можливості для навчання. Інформація на допомогу шкільній програмі та самостійна дистанційна освіта - це реально з Інтернетом.
Освітні портали
портал - (від англ. portal) - прийшло з архітектури і означає центральний вхід. В інтернеті, портал - це веб-сайт, який виконує роль відправного пункту для пошуку в інтернеті. Існують горизонтальні портали - загального характеру та вертикальні - тематичні, які надають певний набір сервісів для своєї аудиторії.
www.school.holm.ru - портал "Шкільний світ"
www.colledg.ru - "Відкритий коледж"
www.catalog.alledu.ru/distans/schoolboy - каталог посилань на освітні ресурси Інтернету
Віртуальні підручники
https://ukrreferat.com/ - підручники з різних предметів
https://kvant.mccme.ru/rub/12.htm - за сторінками шкільних підручників з математики
https://mova.kreschatic.kiev.ua/ - уроки державної мови.
https://vschool.km.ru/education.asp?subj=14 - віртуальна школа Кирила і Мефодія: інтерактивні уроки з різних предметів
https://www.school.mos.ru/ - дистанційна освіта і підручники для учнів
www.lang.ru/know/activ/1.asp - вивчаємо англійську
Електронні бібліотеки та електронні каталоги
В багатьох бібліотеках сьогодні можна знайти необхідний документ в ЕК (електронному каталозі), і замовити його копію за допомогою служби ЕДД (електронної доставки документів), а можна й почитати книгу в електронному варіанті
https://www.nbuv.gov.ua/internet/libukr.html - адреси українських електронних бібліотек
https://kvant.mccme.ru/ - науково-популярний фізико-математичний журнал "Квант"
Довідкове бюро ІнтернетуЕлектронні енциклопедії, словники, довідники...
https://lib.km.ru/?Subject=34 - різноманітні енциклопедії
https://www.dic.academic.ru - словники та енциклопедії на всі смаки
https://www.chl.kiev.ua/ - Державна бібліотека України для дітей сьогодні має на сайті рубрику "Eлектронна бібліографічна довідка"- все про дитячу літературу!

Як виконувати домашні завдання?


Рекомендації учням з підготовки домашнього завдання


  • Активно працювати на уроці: уважно слухати та відповідати на запитання.
  • Якщо щось незрозуміло, не соромитися запитувати.
  • Уважно й докладно записувати завдання з кожного предмета.
  • Учитися користуватися довідниками та словниками, щоб уміти з'ясовувати значення незнайомих слів і висловів.
  • Навчитися знаходити необхідну інформацію з допомогою комп'ютера.
  • Складний матеріал уроку треба повторити того ж дня, щоб відразу закріпити його та запам'ятати.
  • Виконуючи домашнє завдання, слід не лише думати, що треба зробити, а ще й з'ясовувати, з допомогою яких засобів і прийомів цього можна досягти.
  • Не соромитися звертатися по допомогу до дорослого й однокласників.
  • Перед виконанням домашньої роботи слід переконатися в тому, що в щоденнику записані всі завдання.
  • Треба визначити послідовність виконання завдань і час, потрібний для виконання кожного з них.
  • На письмовому столі має лежати тільки все необхідне для виконання одного завдання, після чого зі столу прибираються вже використані матеріали та готується навчальне приладдя, необхідне для виконання наступного завдання.
  • У процесі підготовки домашнього завдання слід робити перерви.
  • Вивчаючи заданий матеріал, треба спочатку його зрозуміти, а вже потім запам'ятовувати.
  • Перед виконанням письмової роботи необхідно вивчити всі правила, які можуть стати у нагоді.

Пам'ятка « Виконання домашнього завдання»


  1. Чітко уяви і перевір по записах у зошиті, які необхідно виконати дії і якого потрібно досягти результату.
  2. Згадай зміст матеріалу, викладеного вчителем, поради щодо виконання завдання, знайди в підручнику, які потрібно застосувати, подивись у зошиті зразки роботи, виконаної у класі на уроці.
  3. Уяви, як виконуватимеш завдання.
  4. Якщо це задача чи вправа, то знайди в них спільне з виконаними на уроці, проаналізуй умови, склади план розв'язання, здійсни його.
  5. Якщо задано текст (для вивчення чи заучування), то читай його уважно, намагайся у всьому розібратися, зіставляй з рисунками, схемами, кресленнями, користуйся словником, наводь свої приклади.
  6. Читаючи текст, намагайся спочатку запам'ятати головне. Для цього виділи основні думки, поділи текст на частини і склади план.
  7. Те, що важко запам'ятовується, -- дати, визначення, імена, формули, назви -- випиши на поля зошита чи в окремий зошит, заучуй, згадуючи їх місце в тексті. Обов'язково перевір, чи досягнув потрібного результату.
  8. Якщо це була задача або вправа, то перевір результат розв'язання.
  9. Якщо засвоював текст, то закрий книгу, уяви основні думки й частини прочитаного, перекажи їх, перевір результат запам'ятовування. Коли контроль показав, що завдання виконати не вдалося, то потрібно повторити роботу, вишукуючи недоліки.
  10. Якщо не вдалося розв'язати задачу, знову проаналізуй умови, уточни зв'язок між тим, що дано, і тим, що вимагається, склади план розв'язання і знову виконай його.
  11. Якщо не запам'ятав текст, то читай його ще раз, звертаючи увагу на основні думки, їх зв'язок, їх місце в тексті. Повторюй текст по частинах, а потім повністю.

Пам'ятка «Як розв'язувати задачу»


1. Уважно прочитай задачу.
2. Подумай, що означає кожне число, який зв'язок між ними.
3. Повтори запитання подумки. Чи можна задачу розв'язати однією дією?
Коли зв'язок між числами не вдалося встановити, запиши задачу коротко.
4. Склади план розв'язання.
5. Склади і розв'яжи рівняння або розв'яжи задачу окремими діями.
6. Дай повну відповідь на запитання.
7. Відповідь перевір найзручнішим способом.

Правила виконання домашнього завдання

1. Для всебічного осмислення і міцного засвоєння програмного матеріалу варто вдумливо учити уроки не в один "присід", а звертатися до їхнього вивчення кілька разів протягом деякого часу. Тільки при цій умові в пам'яті залишається "глибоко уторований слід", а знання зберігаються на довгий час.
2. Домашні завдання необхідно виконувати у день їхнього одержання. Суть справи в тім, що засвоєний на уроці матеріал інтенсивно забувається в перші 10-12 годин після сприйняття. Це доведено психологічними досвідами.3. Приступаючи до підготовки домашніх завдань, обов'язково потрібно створити психологічний настрій на їхнє акуратне виконання і міцне засвоєння досліджуваного матеріалу. Як це зробити? Потрібно детально продумати ту мету, котру необхідно досягти при виконанні домашнього завдання.4. Якщо домашнє завдання містить у собі засвоєння матеріалу за підручником і виконання різних вправ, то його підготовку потрібно починати з роботи над підручником. Порядок роботи з підручником наступний: спочатку потрібно спробувати пригадати те, що залишилося в пам'яті від уроку. Потім варто вдумливо прочитати параграф підручника, виділяючи в ньому найважливіші положення, правила, висновки, прагнучи до їхнього глибокого осмислення і засвоєння.5. Приступаючи до виконання практичних завдань, варто уважно переглянути ті вправи, що виконувалися з даної теми на уроці, і пригадати, хід виконання практичних завдань на уроці. Це допоможе встановити зв'язок домашньої роботи з практичними вправами, що виконувалися в класі і сприятиме самостійному виконанню письмових завдань.6. Під час перерв між підготовкою домашніх завдань по окремих предметах не можна піддавати себе сильним зовнішнім впливам, зокрема дивитися телепередачі, вступати в дискусії і т.д. У цей час найкраще робити спокійну прогулянку на свіжому повітрі, виконувати легку фізичну роботу.7. Дуже важливо, щоб домашні завдання виконувалися щодня в той самий час і на постійному місці. Це правило при всій удаваній його простоті має істотне значення для успіху домашньої роботи. Воно сприяє швидкому зосередженню уваги на виконанні навчальних завдань, привчає до дисципліни й упорядкованості.

Падяк Марія  - Вчитель математики
Всі права захищені 2018
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати