Урок-гра "Множення раціональних чисел"

31.03.2023

Мета: Узагальнити і систематизувати знання учнів з теми, удосконалити навички множення раціональних чисел, розкриття дужок, зведення подібних доданків.

Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, уміння застосовувати знання в нестандартних ситуаціях, пізнавальний інтерес учнів через ігрову форму роботи.

Виховувати організованість, зібраність, увагу, культуру математичних записів та мову.

Хід уроку:

I.Вступне слово вчителя.

Сьогодні повторюємо тему множення раціональних чисел. Щоб досягти успіху необхідно подолати деякі перешкоди. Для цього проведемо математичну гру. Весь клас - це одна команда, але від відповіді кожного залежатиме успіх усього класу.

Наша гра - це подолання певних перешкод. За кожний етап, пройдений вірно, ви одержуватимете в нагороду І досягнення. У кожного з вас на парті лежать картки самооцінювання. Оцінювати себе ви будете самі. Отже, будемо працювати на довірі. А ще ви розкажете про свій емоційний настрій на початку та в кінці уроку за допомогою спеціальних смайликів:

J - гарний настрій; K - середній настрій; L - поганий настрій

Картка самооцінювання

Прізвище, ім'я ___________________________________

Чи знаю я правила множення раціональних чисел?

Чи можу я застосовувати їх для розв'язання завдань?

Чи можу я самостійно застосовувати закони множення для розв'язання завдань?

Моя оцінка за урок – кількість моїх досягнень х 2

Чи сподобався мені урок і чи задоволений своєю роботою на уроці?

Кожному з вас хочу побажа­ти, щоб на цьому уроці ви були:

«У» — усміхненими,
«С» — спокійними,
«П» — прогресивними,
«І» — ініціативними,
«X» — хоробрими.

Бажаю вам УСПІХУ!

II.Розв'язування вправ.

Перешкода: Думай – переможеш

Математична розминка.

-Як помножити два додатні числа? Навести приклад.

Як знайти добуток двох від'ємних чисел? Навести приклад.

Як знайти добуток чисел з різними знаками? Приклад.

Яким числом є квадрат від'ємного числа?

Як розкрити дужки, перед якими стоїть знак «+»?

Як розкрити дужки, перед якими стоїть знак «-»?

Що називається коефіцієнтом?

Які доданки називаються подібними?

Як звести подібні доданки?

Отримання своїх досягнень.

2.Перешкода. Влучи в ціль.

Усно: Спростити вираз і назвати коефіцієнт:

а)- 3 х 6х = … -18х;

б)- 0,8(-7у) = … 5,6 х;

в) 1,25а х 2у = … 2,5ау;

г)ас х (-) = … - ас.

д) -9,3к х 0,2= … -18,6к;

е) -100с х (-3,6а)= … 360ас.

Запитання:1) Якщо добуток додатний, то кожний множник число додатне. Правильно?

2) Два числа від`ємні. Чи правильно, що добуток їх є число від`ємне?

Релаксаційна хвилинка

(на фоні спокійної мелодії вчитель зачитує слова)

Коли надворі зима, нам усім так хочеться літа, тепла, сонця. Давайте закриємо очі і пофанта­зуємо.

Уявімо теплий, сонячний літній день. Ми знаходимо­ся на залитій сонцем і квітковою веселкою поляні. Різнобарвний килим на зеленій основі ніжно й лагідно торкається ваших ніг, п'янить своєю духмяністю і красою. А ось і вузенька стежина се­ред золотавих хвиль хлібів.

Стежина в'ється поміж хлібами.

Веду розмову із колосками.

Волошки сині, маки червоні

Так і торкаються в моєї долоні.

І вся ця краса і велич природи для Вас, Вам радіє, Вас вітає, Вас благословляє. Почуття польоту і радості охоплює душу, тому що:

Ви - діти світла.

Ви-сила.

Ви - могутність.

Ви - добро.

Ви - ніжність.

Ви - любов.

Ви зможемо все.

Все в ваших руках!

А тепер витягнули руки вперед, вверх, потягнулися, відкрили очі і усміхнулись один одному та всьому світу.

3.Перешкода. Поспіши , розв'яжи.

3.1) ⋅ 34,6 ⋅ (-15) ⋅ (-7)

варіанти відповідей

додатнім числом від'ємним числом

нулем визначити неможливо

3.2. Порівняйте значення виразів: -5 ⋅ (-4) і 0,1 ⋅ 200

варіанти відповідей

-5 ⋅ (-4) < 0,1 ⋅ 20 -5 ⋅ (-4) > 0,1 ⋅ 200 -5 ⋅ (-4) = 0,1 ⋅ 20 неможливо порівняти

3.3. Знайдіть значення добутку 3/8 ⋅ (- 8/11) 3.1.Не виконуючи обчислення, визначте, яким буде значення виразу:

9 ⋅ (-0,5) ⋅ (-12,7) ⋅ (-

варіанти відповідей

11/3 3/11 -33/64 -3/11

4. Перешкода. Індивідуальна.

5.Перешкода.Влучи в ціль.

6. Перешкода.Логічна.

Математична дискотека.

4хл. + 4дівч. отримують різні частини формул і повинні знайти свою частину.

ab= bа а * 0 = 0 (ab)c= а(bс)

(а + b)с = ас + bс а * 1 = а а * (-1) = - а

III. Підсумок уроку. Виставлення оцінок за урок ( кожен учень рахує одержані «досягнення» і множить їх кількість на 2).

IV. Домашнє завдання. Повт. п.30, № 1381(4),1385(4),1392(5,6)

Падяк Марія  - Вчитель математики
Всі права захищені 2018
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати